Plán akcí naší školky

V naší mateřské škole máme i další zajímavé aktivity:

Zdravé nožičky - děti mají možnost se procházet po ortopedických kobercích na boso a tím se přispívá k rozvoji pohybových a poznávacích funkcí. Pomohou procvičit ztuhlou nohu plosky a ulevuje v případě plochonoží.

Zdravé zoubky - děti mají možnost si popovídat s paní zubařkou o prevenci zubů, jak pečovat o zoubky a jak předcházet zubním kazům. Na závěr dostanou děti omalovánky, které si mohou vybarvit.

Zdravé oči - jednou za 2/3 roky se ve školce uskuteční screeningové vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické kamery v rámci programu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné a je poskytováno společností Primavizus. Vyšetření hradí některé pojišťovny a stojí 200 Kč.

Veselá věda - spolupracujeme s Veselou vědou, která k nám jezdí na 90 minutové výukové bloky, které jsou z různých oblastí např. voda, vzduch, elektřina, chemie v kuchyni, lidské smysly, barvy. Děti se zábavnou formou dozví spoustu užitečných informací.