KinderGarten > Anglické školky > Brno Campus > Školkové aktivity

Školkové aktivity

Pro děti máme připraveny tyto aktivity a kroužky:

Zájmovou činnost připravujeme vždy ve spolupráci s neziskovou organizací Kroužky, regionální pobočkou pro Brno a okolí. Společnost Kroužky se zájmové činnosti dětí věnuje více jak 17 let a má proto velmi bohaté zkušenosti s mimoškolním vzděláváním dětí (více info na www.krouzky.cz)

Nabízené aktivity a kroužky v rámci tématických celků vyučovaných pedagogy:

• Dramatický - děti si společně vytvoří kostýmy, navštíví zákulisí divadel, nacvičí si představení. Základem je naučit děti vystupování před lidmi, schopnosti vyjadřovat se.
• Hudební – děti se budou učit poznávat různé hudební nástroje, zpívat, připraví si vystoupení na naše společná setkání.
Taneční – tanečně pohybová přípravka. Děti se seznámí s různými druhy tanců, budou nacvičovat různé choreografie.
Šikovné ručičky – tvořivý výtvarný kroužek – kreslení, malování, lepení, zdobení, aranžování, stříhání
Předškoláček – děti se učí samostatnosti, týmové práce, odpovědnosti – jde o propracovanou přípravku pro vstup dětí do ZŠ. Vychází z jednotlivých činností, které jsou u dětí vyžadovány při zápisu do ZŠ.
• Babyaerobik, dětská jóga, cvičení s míčem – pohybové aktivity
• Flétna – správné dýchání, nácvik hry na zobcovou flétnu
• Solná jeskyně – pravidelná návštěva v zimních měsících, kde děti stráví přibližně 30 minut hraním.
• Vaření – naučíme se připravovat jednoduché a nenáročné pokrmy
• Jízda na koni – spolupráce s brněnskou jízdárnou, jelikož jízda na koni je důležitá pro správné držení těla
• Tenisová přípravka, fotbalová přípravka pod vedením licencovaného trenéra a profesionálních fotbalistů, hudební výchova pod vedením absolventky JAMU, golf
• Besídky
• Návštěva divadel, muzeí, výstav aj.
• Na konci každého pololetí vysvědčení
Zahradničení – naučíme se jak pěstovat zeleninu a ovoce, zalejeme kytičky na zahrádce, na podzim posbíráme listí a na jaře zasadíme plody
• Logopedická cvičení - pravidelná návštěva logopeda v prostorách školky
• Spolupráce s dětským psychologem, stomatologem, pediatrem
• Nadační činnost – malování a dárečky pro nemocné děti, děti z dětských domovů
• Barevná ekologie – tématický celek zaměřený na ochranu přírody
• Tématický celekČím chci být – hra na profese, v rámci možností dané profese návštěva místa s danou profesí spojeného

Narozeninové párty - společně oslavíme narozeniny každého našeho děťátka. Nebude chybět dort, dárečky a spousta legrace. Pro zájemce můžeme zařídit (za příplatek) divadelní představení přímo ve školce, klauna apod.

Zájmové kroužky vedené lektory společnosti Kroužky ve školním roce 2015/2016:

Pondělí: Veděcké pokusy
Úterý: Flétna
Středa: Sportovní a míčové hry
             Logopedické cvičení
Čtvrtek: Tanečky

Tématické okruhy dle ročního období:

• Podzimní čas – čas dozrávání a sklizně, naučíme se co se děje v přírodě kolem nás
Haloween – příprava dýně, haloweenská párty,
Drakiáda – umístění školičky je ideálním místem pro pouštění draků, podzim tedy přivítáme touto disciplínou a zároveň vybereme toho nejhezčího draka
• Vánoce jsou tady – Mikuláš, čert a anděl ve školičce, zdobení stromečku, balení dárečků, vánoční besídka (i pro rodiče a nejbližší)
• Paní Zima – radovánky ve sněhu, stavění sněhuláka, soutěž o nejhezčího sněhuláka ( při nedostatku sněhu si jej vyrobíme z vlastních materiálů, nic nás nezaskočí  )