KinderGarten > Česko-Anglické školky > Lipa Preschool Vinohrady > Principy učení

PRINCIPY UČENÍ

Věříme, že učení by mělo být poutavé, interaktivní, zábavné a mělo by zahrnovat vše, do čeho se děti budou chtít samy zapojit. Právě proto v Lipa Preschool zakládáme výuku na čtyřech klíčových principech učení. Svědčí o tom prostředí našich tříd, přístup našich učitelů a celkově způsob našeho života.

Pilíře

1. Znalosti

Věříme, že základem učení je předávání kvalitních poznatků. Naším cílem je poskytnout dětem materiály, informace a podporu, a umožnit jim tak najít jejich vlastní způsob uchopení nových znalostí. Při výuce zohledňujeme, že se každé dítě učí vlastním tempem, které mu nejlépe vyhovuje. Využíváme přirozenou dětskou zvědavost, která je sama vede za dalším poznáváním.

2. Tvořivost

Pokud jste někdy sledovali své dítě si hrát, pak víte, že v každém se skrývá nadějný umělec, hudebník či vědec! Kreativita je v povaze každého dítěte. My věříme, že by se kreativita neměla limitovat jen hodinami kreslení. Děti by měly mít možnost vyjádřit se v každé oblasti svého života. Není snad možné naučit základy matematiky pomocí kreslení? Učit děti jazyk za pomoci tance a pohybu? My v mateřské škole Lipa využíváme přirozenou kreativitu dítěte na maximum. Slouží nám k tomu osnovy, které rozvíjejí dětskou jejich touhu poznat svět z jiné perspektivy.

3. Zábava

Zábava je zásadní součástí všeho, co děláme. Učení musí bavit, aby ho děti měly rády, a co je důležitější, aby v něm rády pokračovaly. Naše osnova je navržena tak, aby byl její základní stavební pilíř – hra a zábava – přímo v jejím středu. Když si děti učení užívají, více se zapojují a stávají se zvídavými. Potom sami aktivně vyhledávají další činnosti a chtějí zdolávat větší vzdělávací výzvy.

4. Inspirace

Inspirace je náš poslední, ale snad nejdůležitější pilíř vzdělávání. Výuka může být zábavná a plná nových poznatků v kreativním prostředí, ale když není dostatečně inspirativní, nemůže být úspěšná. Děti mají rády objevování nového a neznámého. Náš poslední pilíř vzdělávání je přítomný ve všem, co děláme. Jsme velmi hrdí na to, že inspirujeme děti, aby hledaly své vlastní příležitosti k učení, a pak jim při jejich objevitelském dobrodružství pouze poskytujeme podporu. Jde o náročný úkol, a proto se snažíme neustále hledat nové a zajímavé způsoby, jak ho dobře plnit. Touhou celého našeho týmu je především inspirovat naše děti, aby dokázaly naplno využít svůj potenciál.