Firemní školky

Otázka firemních mateřských školek se v posledních několika letech stala velmi aktuální, zejména poté, co se Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR zavázalo provést reformu předškolní výchovy a vzdělávání s ohledem na stoupající porodnost a nedostatek volných míst ve školkách. Firemní mateřské školky představují v České republice novou možnost, jak skloubit profesní kariéru s kvalitní péčí o dítě.

Naše zkušenost

V únoru 2009 jsme otevřeli první firemní školku společnosti Raiffeisenbank Žiraifku, jejíž jméno si určili sami zaměstnanci. Díky tomuto stále více oblíbenému benefitu se vrací mnoho kvalifikovaných žen z Raiffeisenbanky dříve do práce z rodičovské dovolené, což je velkým přínosem také pro banku.

V únoru 2011 jsme v Praze Stodůlkách otevřeli další firemní školku společnosti Siemens. Program školky je česko-anglický a vyučujícími jsou nejen čeští pedagogové i rodilí mluvčí.

Pedagogický koncept navazuje na nejmodernější evropské trendy zabývající se předškolním vzděláváním, které zajišťuje tým zkušených a důkladně proškolených učitelů a rodilých mluvčích. V současné době provozujeme 3 firemní školky. Jako první společnost na českém trhu nabízíme možnost využití stávajících školek po celé ČR pro korporátní klientelu nebo zřízení a provoz vlastní firemní školky. Hlavní výhodou prvně jmenované možnosti spolupráce je garance volného místa po celý školní rok, zvýhodněné platební podmínky a možnost prioritně rezervovat místa v celé pobočkové síti společnosti. V případě druhém se jedná o zcela unikátní program pro společnosti zaměstnávající více než 1000 zaměstnanců. Během 3 měsíců jsme schopni zrealizovat projekt firemní školky v anglické i české variantě.

Výhody pro firmu

Již od roku 2005 se na společnost KinderGarten obracejí společnosti, které mají zájem o založení vlastní firemní školky. Tento model je v západních zemích velmi populární a v dlouhodobém časovém měřítku se jedná o nejlevnější investici do vzdělání dítěte v cizím jazyce. Zásadně přispívá k vytvoření osobních vztahů nejen mezi rodiči - zaměstnanci a jejich dětmi. Velkou výhodou pro provozování firemní školky je dřívější nástup rodiče do zaměstnání. Pro zaměstnance je to obrovský benefit, který je velmi nadstandardní. Do firemních školek KinderGarten je možné umístit dítě již od 18 měsíců.

Pro více informací volejte: 776 003 003