Praha 4 Braník

Náš tým

O děti se stará stabilní kolektiv kvalifikovaného pedagogického personálu již od roku 2009.  

Naše nejmenší čeká každý den pestrý program:

  • Výuka angličtiny s rodilým mluvčím přirozenou formou v průbehu celého dne.
  • Plavání, jóga, logopedie a další zajímavé aktivity.
  • S dětmi jezdíme na tématické výlety a zábavné vzdělávací exkurze, např. na veterinární kliniku, hasičskou stanici, stanici přírodovědců.
  • A také v zimě na lyžařský výcvik a v létě na školku v přírodě
  • Děti učíme zdravému životnímu stylu, vedeme je k dostatečnému pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu...děti jsou rozdělené do dvou tříd dle věku 

Mgr. Jana Račáková

ředitelka

Vystudovala střední pedagogickou školu a obory učitelství pro mateřské školy a pedagogika předškolního věku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia lektorovala zájmové kroužky (dětský aerobik, tanečky a výtvarné tvoření). Při práci s dětmi využívá hru na klavír a flétnu. Je milovnicí acroyógy, které se věnuje nejen ve svém volném čase, ale i s dětmi. Pořádá a aktivně se účastní letních a zimních pobytů v přírodě. Ráda sportuje, chodí po horách a cestuje po jihovýchodní Asii.

Ve školce je od září 2010. 

Kristýna Marková

učitelka

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Pátým rokem jsem oddílovým vedoucím na letním táboře na který jezdím už od mala. Ráda hraji na kytaru a ukulele a k tomu zpívám. Mám ráda procházky v lese a ve volném čase si ráda čtu, sleduji seriály nebo filmy.

Gwen Wiess

english teacher

Hello! My name is Gwen and I’m the English teacher at Smarties. I’m from Philadelphia, Pennsylvania in the United States and have been in Prague since September of 2017. Before coming to Prague to teach I earned a degree in Visual Studies and Philosophy from Temple University and was working as a nanny and as a waitress in a comedy club. I chose to move abroad and teach English out of a wish to teach and spend time with children as well as a desire for adventure and travel. When I’m not teaching English I’m most likely trying to figure out how and where to travel next, exploring Prague, reading, drawing, or watching a movie or TV show. I’ve enjoyed my time at Smarties very much and look forward to getting to know your children as well as helping them improve their English skills.

Mg. Kateřina Marečková

majitelka, učitelka

Po studiu na gymnáziu odjela na rok do Velké Británie, kde pracovala jako au-pair a získávala zkušenosti s dětmi a cizím jazykem. Po návratu nastoupila na vysokou školu a vystudovala pedagogickou fakultu. Jelikož jí během studia začaly děti chybět, odjela ještě jako au-pair na 4 měsíční pobyt do USA.

Po škole nastoupila do firmy Skřivánek, kde stála při vzniku firemní a soukromé školky Skřivánek Smarties a po otevření v roce 2008 se stala její ředitelkou. V na podzim 2011 nastoupila do společnosti KinderGarten, kde se stala provozní ředitelkou a manažerem kvality. A od dubna 2013 se stala spolumajitelkou Mateřské školky Smarties, kde se stará o provoz a kvalitu. 

Od útlého mládí se její osobní i profesní život ubírá dětským směrem. Svou práci nepovažuje za zaměstnaní, nýbrž jako koníček a životní náplň. Je maminkou 2 kluků. 

Monika Valterová

majitelka

Pracuje v oblasti zajišťování služeb. S dětmi má dlouholeté zkušenosti z pobytu v UK jako Au-pair a při vedení různých sportovních aktivit. Je maminkou 3 dětí. 

V dubnu 2013 se s Katkou stala spolumajitelkou školky a má na starosti provozně - technické záležitosti školky (nepedagogickou část)

Řídí se mottem: „ Děti jsou naším zrcadlem a tak se snažme ať vypadáme co nejlépe“

Vrátit se zpět na školku